Dziś jest: sobota, 22 wrzesień 2018 r.
Znajdujesz się teraz: przedszkole-jadowniki.info / O nas

Nasze dzieje

Historię wychowania przedszkolnego w Jadownikach datuje się na przełom roku 1946/1947. W budynku starej przedwojennej szkoły, w miejscu obecnego pomnika obok domu Ludowego, gdzie swoją siedzibę miała Gromadzka Rada Narodowa, powołano przedszkole. Wszystkie chętne dzieci w wieku 2- 6 lat mogły tu uczęszczać przez cały rok, a warunkiem zapisu było posiadanie butów i ubrania. Potem przedszkole wielokrotnie zmieniało siedzibę wędrując po wynajmowanych izbach, aż do roku 1969, gdy na stałe osiadło na ul. Św. Prokopa 10. W listopadzie 1982 r po 2 latach gościny w Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach po generalnej rozbudowie zyskało dobre warunki nauki i zabawy. Od roku 2002 Przedszkole nr 1 w Jadownikach po przyłączeniu Przedszkola nr 2 z ul. Wschodniej jako filii, do końca 2016 r było trzyoddziałowe. Od stycznia 2017r. jesteśmy na nowo przedszkolem dwuoddziałowym, dającym opiekę i wychowanie 50 dzieci w wieku 3-5 lat. Kadra pedagogiczna z wysokimi kwalifikacjami dba o zadowolenie dzieci i ich rodziców z naszej oferty edukacyjnej.

Stale dbamy o poprawę warunków pracy i zabawy. Stąd efekty; budynek jest w całości zmodernizowany, odremontowany, ocieplony, z nową elewacją. Wyposażony w nowe sprzęty, meble, pomoce dydaktyczne stale uzupełniane. Naszym atutem jest okazały ogród, wyposażony w certyfikowany sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek i przylegający do niego ogród znajduje się na terenie ogrodzonym. Wielokrotne powodzie nawiedzały placówkę, co wymagało nakładu środków i pracy personelu. Dzisiaj jesteśmy przedszkolem z 70 letnimi tradycjami. Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój, opiekę, a przede wszystkim podmiotowe traktowanie każdego dziecka, aby się tu czuło kochane i doceniane.