Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
31 sierpień 2017
Serdecznie zapraszamy 07 września 2017 roku (czwartek) do przedszkola o godzinie 16.00 na zebranie z rodzicami Porządek spotkania ogólnego: 1. Przedstawienie Rady Pedagogicznej 2. Harmonogram pracy przedszkola (ramowy rozkład dnia, podstawa programowa, programy...) 3. Sprawy różne 4. Przedstawienie oferty grupowego ubezpieczenia dzieci 5. Spotkania grupowe w salach poszczególnych grup Prosimy o przygotowanie danych z numerem dowodu osobistego osób, które będą upoważnione poza rodzicami do odbioru dziecka z przedszkola. Podczas zebrania będą zbierane zgody rodziców na: publikowanie wizerunku dziecka, uczęszczanie na religię, udzielanie pomocy medycznej i wezwanie karetki, upoważnienie rodziców do odbioru dzieci przez inne osoby, przetwarzanie danych osobowych, publikowanie prac plastycznych dziecka. Prosimy wszystkich rodziców o obecność.
25 sierpień 2017
Drodzy Rodzice! Rozpoczęcie roku przedszkolnego 1 września 2017r. Dla dzieci z grupy młodszej prosimy o przyniesienie poszwy na koc o wymiarach 140/200cm, podpisane pantofle, piżamka, poszwa, ubranka na zmianę przy zamoczeniu. Pozostałe sprawy będą omówione na pierwszym zebraniu ogólnym. Serdecznie zapraszamy!
28 czerwiec 2017
Wyrazy wdzięczności i podziękowania! Drodzy Rodzice, Nauczyciele ,Pracownicy obecnie i w przeszłości ze mną pracujący w Przedszkolu w Jadownikach. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę oraz życzliwość, wsparcie i pomoc we wszelkiego rodzaju działaniach w czasie mojej długoletniej pracy zawodowej w jadownickich przedszkolach. Dziękuję za zaufanie i docenienie moich umiejętności , starań i serca jakie włożyłam w opiekę i wychowanie dzieci, w dbałość o poprawę warunków pracy i zabawy przedszkolaków. Każdy rok szkolny wymagał wielu starań i pomysłów, aby dzieci znalazły w przedszkolu opiekę, bezpieczeństwo, atrakcyjny pobyt, ciekawą ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim miłość, troskę i oddanie. Dziękuję Rodzicom za wskazówki, propozycje i uwagi czasami krytyczne. Zawsze wsłuchiwałam się w Wasze postulaty i wprowadzałam je w miarę możliwości w życie przedszkola. Przepraszam za błędy które popełniłam, ale błędów nie czyni ten , który nic nie robi. Dziękuję za wiele miłych i wzruszających słów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. To był zaszczyt i przywilej pracować z Wami. Z wyrazami wdzięczności Łoboda Marta

Zamierzenia Dydaktyczno - Wychowawcze

Tematy kompleksowe dla Gr I „Motylki” na miesiąc październik

Tematy tygodniowe:
I. NA ULICY
II. JESIEŃĄ W PARKU
III. JESIENIĄ W LESIE
IV. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:
- Zwrócenie uwagi dzieci na  zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią – w parku, w lesie, w gospodarstwie domowym;
- Poznawanie podstawowych zasad ruchu drogowego. Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc: policja, służba zdrowia;
- Rozwijanie zainteresowania pracą weterynarza, leśniczego;
- Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.
- Kształtowanie umiejętności rozróżniania i nazywania podstawowych figur geometrycznych.

Tematy kompleksowe  dla gr. II na październik:
1. Jesień w lesie.
2. Jesień w ogrodzie.
3. W  zdrowym ciele zdrowy duch.
4. Jak  przekazujemy informacje.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na m-c październik gr. II

- Oglądanie drzew  znajdujących się w bliskim otoczeniu. Rozpoznawanie drzew po ich liściach i owocach. Wzbogacenie kącika przyrody o dary jesieni. Zwracanie uwagi na zachowanie i wygląd zwierząt przygotowujących się do zimy.
- Odbieranie otaczającego świata poprzez różne zmysły. Poznawanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią  – w ogrodzie, w gospodarstwie domowym. Przygotowywanie przetworów z owoców i warzyw .
- Wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.
- Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w zakresie dostępnym dzieciom. Kształtowanie umiejętności rozróżniania i podawania nazw  figur geometrycznych.
- Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich i  umiejętności analizy i syntezy słuchowej wyrazów.
- Nauka piosenek i pląsów. Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.