22 lutego 2017
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z gr I "Motylki" odwiedziły bibliotekę w Jadownikach. Podczas zajęć wysłuchały czytanej przez Panią bibliotekarkę Martę bajki " W ZOO". Dzieciom bardzo podobały się krótkie rymowane opowiadania o mieszkańcach Zoo, przedszkolaki chętnie i z zaangażowaniem słuchały i rozpoznawały na prezentowanych ilustracjach zwierzęta, opisywały ich wygląd a nawet naśladowały je. Następnie " Motylki" obejrzały wystawę przygotowaną dla nich przez Panią Martę z bajkami, albumami i atlasami o egzotycznych zwierzętach. Na koniec każdy maluszek pokolorował swoje ulubione zwierzątko, które można zobaczyć w Zoo. Zajęcia w bibliotece i tym razem sprawiły wiele radości, i już wkrótce znowu wybierzemy się tam w odwiedziny aby dowiedzieć się nowych rzeczy na interesujące nas tematy.
21 lutego 2017
21 lutego w naszym przedszkolu ponownie zagościł Teatr Uśmiech z przedstawieniem „Radek Niejadek”. Jest to opowieść o małym przedszkolaku o imieniu Radek, który jadał codziennie bardzo dużo niezdrowych produktów, nie mył zębów i rąk przed jedzeniem, a ponadto nie ćwiczył. Nie chciał słuchać swojej koleżanki Kasi, która tłumaczyła mu, jak ważna jest troska o zdrowie. Dopiero gdy organizm chłopca zaatakował groźny "Wirus” i chłopiec bardzo się rozchorował, wtedy zrozumiał że codziennie należy odpowiednio troszczyć się o zdrowie. Lekarz uświadomił mu, jak dbać o swoje zdrowie, aby więcej nie chorować. Historia ta przypomniała dzieciom zasady zdrowego stylu życia tj.: właściwe odżywianie, dbanie o czystość i higienę, ruch na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w spektaklu, a swoimi dobrymi radami wspierały głównego bohatera w walce o zdrowie
25 styczeń 2017
Karnawał to radosna tradycja przepełniona muzyką i zabawą, także i w tym roku w naszym przedszkolu odbył się wspaniały „Bal Przedszkolaka”. Nastrój karnawałowy gościł w przedszkolu już od kilku dni. Dzieci z ogromnym przejęciem rozmawiały o tym w jaką rolę wcielą się podczas zbliżającego się balu. W środę z samego rana udekorowana została sala, w której miał odbyć się bal, a w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Sala taneczna zapełniła się wróżkami, królewnami, piratami, pojawiły się również inni bohaterowie ze znanych baśni i bajek. O dobrą zabawę zadbali mali policjanci, strażacy a nawet sam kowboj z Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło również superbohaterów tj. Spider-Meni, kapitan Ameryka czy Halk, którzy dumnie prezentowali swoją siłę. Podczas zabawy tanecznej dzieci przy dźwiękach znanych przebojów bawiły się wesoło. Wiele uśmiechów pojawiło się na buziach „Motylków” i „Pszczółek” gdy sala zapełniła się mnóstwem małych baloników a słodki poczęstunek pozwolił na zregenerowanie sił do dalszej zabawy. Mile spędzony czas dostarczył przedszkolakom wiele radości i zintegrował ich podczas wspólnych zabaw.