Dziś jest: sobota, 22 wrzesień 2018 r.
Znajdujesz się teraz: przedszkole-jadowniki.info /
27 kwiecień 2017
Pod takim hasłem 27 kwietnia 2017r. obchodziliśmy jubileusz powstania naszego przedszkola. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Św. Prokopa Opata. Podczas głównych uroczystości, które odbyły się w Domu Ludowym w Jadownikach dyrektor przedszkola poinformowała przybyłych gości, iż zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi jej kilka dni temu przez znanego badacza historii Jadownik Pana Stanisława Świerczka, przedszkole istnieje tak naprawdę już 82 lata. Zebrani przedstawiciele władz Brzeska, przedszkolaki z rodzicami oraz absolwenci radośnie przyjęli wiadomość, że Publiczne Przedszkole w Jadownikach może szczycić się jeszcze bogatszą historią. Jadowniczanie, którzy uczęszczali w latach 30-stych do tej placówki i dzisiaj razem z obecnymi przedszkolakami świętowali 70-lecie przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznych wystąpień, smacznego tortu, ciekawostek historycznych związanych z przedszkolem, jak również pięknej części artystycznej w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci poprzez prezentowane piosenki i wiersze opowiedziały zebranym gościom o swoim przedszkolu. Na zakończenie występu „Motylki” i „Pszczółki” zaprezentowały się w układach tanecznych, które zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Wiele radości przyniosły dzieciom urodzinowe prezenty dla przedszkola, przekazane na ręce Pani dyrektor przez przybyłych gości, za które wszystkie przedszkolaki bardzo dziękują. Nad obsługą uroczystości czuwali rodzice i pracownicy przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację tego niecodziennego zdarzenia i zadbali o to, by ten dzień dla wszystkich był wyjątkowy. Nie zabrakło również utalentowanych absolwentów, którzy swoimi występami muzycznymi i wokalnymi uświetnili przyjęcie. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z najstarszymi absolwentami przedszkola i nauczycielami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie
03 kwiecień 2017
Korzystając z zaproszenia naszego kolegi Wojtusia, przedszkolaki wybrały się z wizytą do gospodarstwa prowadzonego przez jego rodziców. Dzieci z radością wybrały się na wycieczkę i z wielką ochotą obejrzały hodowlę bydła. Zwierzęta bardzo spodobały się dzieciom, a cielaki, byki i krowy z zaciekawieniem przyglądały się przybyłej grupie przedszkolaków. Na wiele pytań chętnie odpowiadała mama Wojtusia, a jego tatę mogliśmy oglądać podczas wykonywania codziennej pracy. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne maszyny rolnicze tj. kombajn, siewnik, traktory, przyczepy. Przedszkolaki chętnie wsiadały do traktorów i robiły sobie zdjęcia. Na koniec wszyscy udaliśmy się na zieloną łąkę przy oborze, gdzie składowane są bale z pożywieniem dla zwierząt, tam wesołym harcom nie było końca. Dziękujemy Państwu Topolskim za oprowadzenie po swoim obejściu i miłe przyjęcie.
03 kwiecień 2017
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego "Moje przedszkole w figurach geometrycznych". Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Moje przedszkole w figurach geometrycznych” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Niezależne jury, powołane przez organizatora nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

2010-2011 Publiczne Przedszkole nr 1 w Jadownikach - www.przedszkole.jadowniki.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Tagi: brzesko