Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
25 styczeń 2017
Karnawał to radosna tradycja przepełniona muzyką i zabawą, także i w tym roku w naszym przedszkolu odbył się wspaniały „Bal Przedszkolaka”. Nastrój karnawałowy gościł w przedszkolu już od kilku dni. Dzieci z ogromnym przejęciem rozmawiały o tym w jaką rolę wcielą się podczas zbliżającego się balu. W środę z samego rana udekorowana została sala, w której miał odbyć się bal, a w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Sala taneczna zapełniła się wróżkami, królewnami, piratami, pojawiły się również inni bohaterowie ze znanych baśni i bajek. O dobrą zabawę zadbali mali policjanci, strażacy a nawet sam kowboj z Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło również superbohaterów tj. Spider-Meni, kapitan Ameryka czy Halk, którzy dumnie prezentowali swoją siłę. Podczas zabawy tanecznej dzieci przy dźwiękach znanych przebojów bawiły się wesoło. Wiele uśmiechów pojawiło się na buziach „Motylków” i „Pszczółek” gdy sala zapełniła się mnóstwem małych baloników a słodki poczęstunek pozwolił na zregenerowanie sił do dalszej zabawy. Mile spędzony czas dostarczył przedszkolakom wiele radości i zintegrował ich podczas wspólnych zabaw.
24 styczeń 2017
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 1 w Jadownikach na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku. Dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadziu ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkanie takie odbyło się w Domu Ludowym w Jadownikach. Gościliśmy Dziadków, Pradziadków, Babcie, Prababcie, licznie przybyłych rodziców oraz Pana Jarosława Sorysa- sołtysa Jadownik. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek przedstawiły wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz Jasełka i tańce. Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami. W ten sposób dzieci wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
28 grudzień 2016
Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach odwiedzili nasze przedszkole w środę 28.12.2016r. Kolędnicy Misyjni zbierali pieniążki na dzieci z Tajlandii, Kazachstanu, Kamerunu, Czadu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Rep. Konga i Rwandy. Nasi goście śpiewali kolędy, recytowali wiersze a od przedszkolaków otrzymali uśmiech, zachwyt, a także pieniążki.