17 marzec 2017
Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Pani Ewa Zapała - aktorka Teatru Baśni i Bajki "Ezis" z Tarnowa, oraz jej pies sympatyczny westhighland white terier o imieniu Agasza. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zwierzęta to nie przedmioty”. Głównym celem wizyty było uświadomienie dzieciom, że zwierzę jest żywym stworzeniem i należy otoczyć je odpowiednią opieką oraz szacunkiem. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek o zwierzętach, dowiedziały się dlaczego nie powinno się głaskać psiaków po głowie, jak się chronić przed ewentualnym atakiem ze strony zwierzaka. Spotkanie z miało także zwrócić ich uwagę na fakt, że z posiadaniem jakichkolwiek zwierząt domowych wiążą się pewne obowiązki, a nie tylko same przyjemności. Aktorka przypomniała również dzieciom numery alarmowe. Na koniec każde chętne dziecko mogło pogłaskać i przytulić naszego małego gościa.
13 marzec 2017
Pierwszym i najważniejszym dokumentem ustanowionym przez dorosłych dla dzieci jest Konwencja o Prawach Dziecka. Konwencja dbając o dobro dziecka nakłada na wszystkie osoby dorosłe obowiązek kierowania się we wszelkich działaniach troską o najlepiej pojęty interes dziecka. Dzieci z grupy II ,,Pszczółki’’ wzbogaciły wiedzę o prawach dziecka podczas zajęć przeprowadzonych w dn.07.03.2017r. Przypomnieniem niektórych praw dziecka była inscenizacja pt,,Mamy takie same prawa’’ . Przedszkolaki przypomniały min. prawo do nauki i zabawy , prawo do rodziny , prawo do ochrony przed przemocą. Celem zajęć było także kształtowanie umiejętności analizowania utworów literackich pod kątem postaw bohaterów.
12 marzec 2017
10 marca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Krakowskiego Centrum Nauki i Zabawy Klockoland na warsztaty pt.; Tajemnicze Królestwo Zwierząt. Królestwo Zwierząt to projekt poświęcony niezwykłemu światu dzikich zwierząt. Przedszkolaki podzielone na dwa zespoły zadaniowe podczas interaktywnej prelekcji przeniosły się do klockowego ZOO. Dzieci Rozwiązywały zagadki, oglądały mechaniczne zwierzęta z klocków, poznawały sekrety dzikich stworzeń. Podczas warsztatów w strefie kreatywnego budowania, dzieci stworzyły z klocków piękne żyrafy. Po kreatywnej zabawie przyszedł czas na samodzielne doświadczenia ze zautomatyzowanymi klockowymi budowlami. Było to nie lada przeżycie dla wszystkich dzieci, ponieważ na ponad 700 m2 powierzchni mieści się ponad 50 interaktywnych eksponatów. Dzięki wizycie w Klockolandzie dzieci zwiedziły miasto LEGO City, na chwilę zamieniły się w maszynistę pociągu na Dzikim Zachodzie, czy też kierowcę buldożera. Każdy przedszkolak znalazł tutaj coś dla siebie! Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, a przeżycia na długo zostaną w ich pamięci.