Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
12 marzec 2017
10 marca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Krakowskiego Centrum Nauki i Zabawy Klockoland na warsztaty pt.; Tajemnicze Królestwo Zwierząt. Królestwo Zwierząt to projekt poświęcony niezwykłemu światu dzikich zwierząt. Przedszkolaki podzielone na dwa zespoły zadaniowe podczas interaktywnej prelekcji przeniosły się do klockowego ZOO. Dzieci Rozwiązywały zagadki, oglądały mechaniczne zwierzęta z klocków, poznawały sekrety dzikich stworzeń. Podczas warsztatów w strefie kreatywnego budowania, dzieci stworzyły z klocków piękne żyrafy. Po kreatywnej zabawie przyszedł czas na samodzielne doświadczenia ze zautomatyzowanymi klockowymi budowlami. Było to nie lada przeżycie dla wszystkich dzieci, ponieważ na ponad 700 m2 powierzchni mieści się ponad 50 interaktywnych eksponatów. Dzięki wizycie w Klockolandzie dzieci zwiedziły miasto LEGO City, na chwilę zamieniły się w maszynistę pociągu na Dzikim Zachodzie, czy też kierowcę buldożera. Każdy przedszkolak znalazł tutaj coś dla siebie! Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, a przeżycia na długo zostaną w ich pamięci.
22 lutego 2017
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z gr I "Motylki" odwiedziły bibliotekę w Jadownikach. Podczas zajęć wysłuchały czytanej przez Panią bibliotekarkę Martę bajki " W ZOO". Dzieciom bardzo podobały się krótkie rymowane opowiadania o mieszkańcach Zoo, przedszkolaki chętnie i z zaangażowaniem słuchały i rozpoznawały na prezentowanych ilustracjach zwierzęta, opisywały ich wygląd a nawet naśladowały je. Następnie " Motylki" obejrzały wystawę przygotowaną dla nich przez Panią Martę z bajkami, albumami i atlasami o egzotycznych zwierzętach. Na koniec każdy maluszek pokolorował swoje ulubione zwierzątko, które można zobaczyć w Zoo. Zajęcia w bibliotece i tym razem sprawiły wiele radości, i już wkrótce znowu wybierzemy się tam w odwiedziny aby dowiedzieć się nowych rzeczy na interesujące nas tematy.
21 lutego 2017
21 lutego w naszym przedszkolu ponownie zagościł Teatr Uśmiech z przedstawieniem „Radek Niejadek”. Jest to opowieść o małym przedszkolaku o imieniu Radek, który jadał codziennie bardzo dużo niezdrowych produktów, nie mył zębów i rąk przed jedzeniem, a ponadto nie ćwiczył. Nie chciał słuchać swojej koleżanki Kasi, która tłumaczyła mu, jak ważna jest troska o zdrowie. Dopiero gdy organizm chłopca zaatakował groźny "Wirus” i chłopiec bardzo się rozchorował, wtedy zrozumiał że codziennie należy odpowiednio troszczyć się o zdrowie. Lekarz uświadomił mu, jak dbać o swoje zdrowie, aby więcej nie chorować. Historia ta przypomniała dzieciom zasady zdrowego stylu życia tj.: właściwe odżywianie, dbanie o czystość i higienę, ruch na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w spektaklu, a swoimi dobrymi radami wspierały głównego bohatera w walce o zdrowie