Dziś jest: piątek, 23 luty 2018 r.
Znajdujesz się teraz: przedszkole-jadowniki.info /
24 marzec 2017
23 marca przedszkolaki z naszego przedszkola uroczyście powitały nadejście wiosny. Przy tej okazji zorganizowano spotkanie poetyckie z rodzicami pod hasłem „Na ratunek Ziemi”. Chętne dzieci ze swoimi rodzicami przygotowały i zaprezentowały wiersze mówiące o konieczności dbania o naszą planetę. Wspólny występ z mamą sprawił dzieciom wiele radości. Za swój trud i starania, dzieci zostały nagrodzone medalami „Obrońca przyrody”, dyplomami i drobnymi upominkami. Następnie wszystkie przedszkolaki zaprezentowały wiosenne piosenki i udały się do przedszkolnego ogrodu aby zgodnie z hasłem „Z ekologią żyjmy w zgodzie, pal marzannę nie top w wodzie” pożegnać zimę. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważną sprawą jest ochrona przyrody, ukazanie postaw proekologicznych oraz integracja rodziców z przedszkolem i środowiskiem lokalnym.
24 marzec 2017
Nadejście wiosny jest doskonałą okazją do uświadomienia dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach pojawiły się zielone kąciki przyrody. Dzieci wraz z nauczycielami i przy pomocy rodziców zajęły się hodowlą roślin i wiosennych kwiatów. W donicach posadziły groch, cebulę, fasolę, rzeżuchę i ziemniaki. Przedszkolaki zasiały też zioła, które potem będą mogły być wykorzystane do przyrządzenia smacznych posiłków. W wazonach pojawiły się bazie, gałązki wierzby i forsycji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem troszczyły się o posadzone rośliny i cebulki kwiatów, codziennie obserwując i rozwój. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również portretów Pani Wiosny.
22 marzec 2017
21 marca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się do Biblioteki w Jadownikach. Pani Marta przeczytała dzieciom książkę „Plusk! Jak oszczędzać wodę” autorstwa J. Nuria i J. Empar. Z tej książki dzieci dowiedziały się, dlaczego woda jest tak ważna i co mogą zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czystsze i pełne życia. Pani bibliotekarka omówiła z dziećmi zjawisko obiegu wody w przyrodzie i sposoby oszczędzania tego tak cennego dobra. Zajęcia w bibliotece były doskonałą okazją do utrwalenia wiadomości i ciekawym urozmaiceniem dnia.

2010-2011 Publiczne Przedszkole nr 1 w Jadownikach - www.przedszkole.jadowniki.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Tagi: brzesko