03 kwiecień 2017
Korzystając z zaproszenia naszego kolegi Wojtusia, przedszkolaki wybrały się z wizytą do gospodarstwa prowadzonego przez jego rodziców. Dzieci z radością wybrały się na wycieczkę i z wielką ochotą obejrzały hodowlę bydła. Zwierzęta bardzo spodobały się dzieciom, a cielaki, byki i krowy z zaciekawieniem przyglądały się przybyłej grupie przedszkolaków. Na wiele pytań chętnie odpowiadała mama Wojtusia, a jego tatę mogliśmy oglądać podczas wykonywania codziennej pracy. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne maszyny rolnicze tj. kombajn, siewnik, traktory, przyczepy. Przedszkolaki chętnie wsiadały do traktorów i robiły sobie zdjęcia. Na koniec wszyscy udaliśmy się na zieloną łąkę przy oborze, gdzie składowane są bale z pożywieniem dla zwierząt, tam wesołym harcom nie było końca. Dziękujemy Państwu Topolskim za oprowadzenie po swoim obejściu i miłe przyjęcie.
03 kwiecień 2017
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego "Moje przedszkole w figurach geometrycznych". Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Moje przedszkole w figurach geometrycznych” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Niezależne jury, powołane przez organizatora nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
29 marzec 2017
28.03.2017 przedszkolaki odwiedziły i obejrzały Izbę Regionalną przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Jadownickiej, która została utworzona w roku 2001r. Dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Tyki, który był naszym przewodnikiem po historii Jadownik, przedszkolaki mogły zapoznać się ze zgromadzonymi eksponatami w Izbie Regionalnej. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły sprzęty gospodarskie i narzędzia rzemieślnicze używane w dawnych czasach. Dzieci poznały stare przyrządy miernicze: wagi, miarki. Chętnie obejrzały także fotografie przedstawiające dawną zabudowę Jadownik oraz stałą ekspozycję rzeźby ludowej autorstwa Pana Władysława Okasa i rzeźb nieprofesjonalnych wykonanych przez Pana Józefa Węgrzyna. Te ciekawe zajęcia z edukacji regionalnej to dobra znajomość swojej miejscowości i przynależności społecznej.