Dziś jest: środa, 13 grudzień 2017 r.
22 marzec 2017
21 marca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się do Biblioteki w Jadownikach. Pani Marta przeczytała dzieciom książkę „Plusk! Jak oszczędzać wodę” autorstwa J. Nuria i J. Empar. Z tej książki dzieci dowiedziały się, dlaczego woda jest tak ważna i co mogą zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czystsze i pełne życia. Pani bibliotekarka omówiła z dziećmi zjawisko obiegu wody w przyrodzie i sposoby oszczędzania tego tak cennego dobra. Zajęcia w bibliotece były doskonałą okazją do utrwalenia wiadomości i ciekawym urozmaiceniem dnia.
17 marzec 2017
Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Pani Ewa Zapała - aktorka Teatru Baśni i Bajki "Ezis" z Tarnowa, oraz jej pies sympatyczny westhighland white terier o imieniu Agasza. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zwierzęta to nie przedmioty”. Głównym celem wizyty było uświadomienie dzieciom, że zwierzę jest żywym stworzeniem i należy otoczyć je odpowiednią opieką oraz szacunkiem. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek o zwierzętach, dowiedziały się dlaczego nie powinno się głaskać psiaków po głowie, jak się chronić przed ewentualnym atakiem ze strony zwierzaka. Spotkanie z miało także zwrócić ich uwagę na fakt, że z posiadaniem jakichkolwiek zwierząt domowych wiążą się pewne obowiązki, a nie tylko same przyjemności. Aktorka przypomniała również dzieciom numery alarmowe. Na koniec każde chętne dziecko mogło pogłaskać i przytulić naszego małego gościa.
13 marzec 2017
Pierwszym i najważniejszym dokumentem ustanowionym przez dorosłych dla dzieci jest Konwencja o Prawach Dziecka. Konwencja dbając o dobro dziecka nakłada na wszystkie osoby dorosłe obowiązek kierowania się we wszelkich działaniach troską o najlepiej pojęty interes dziecka. Dzieci z grupy II ,,Pszczółki’’ wzbogaciły wiedzę o prawach dziecka podczas zajęć przeprowadzonych w dn.07.03.2017r. Przypomnieniem niektórych praw dziecka była inscenizacja pt,,Mamy takie same prawa’’ . Przedszkolaki przypomniały min. prawo do nauki i zabawy , prawo do rodziny , prawo do ochrony przed przemocą. Celem zajęć było także kształtowanie umiejętności analizowania utworów literackich pod kątem postaw bohaterów.