Dziś jest: piątek, 23 luty 2018 r.
Znajdujesz się teraz: przedszkole-jadowniki.info /
18 maj 2017
W dniu 15.05.2017 dzieci z grupy II „Pszczółki” dzięki uprzejmości Biblioteki w Jadownikach uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Ewą Stadtmuller. Autorka opowiadała o swojej twórczości literackiej skierowanej do młodszych dzieci. Spotkanie uatrakcyjnione zagadkami o zwierzętach, postaciami bajkowymi wyzwoliły zainteresowanie i aktywność dzieci. Wielką atrakcją stała się inscenizacja bajki o „Smoku Wawelskim” przedstawiona przez autorkę i naszych przedszkolaków. W quizie wiedzy z literatury dziecięcej nasze dzieci zaprezentowały ogromną wiedzę i umiejętności. Dziękujemy Pani Marcie Gołąb za zaproszenie.
08 maj 2017
Kontynuacją obchodów jubileuszu przedszkola był organizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Jadownikach konkurs plastyczno-wokalny pod takim właśnie hasłem. Głównym celem konkursu skierowanego do dzieci i ich rodzin było integrowanie społeczności przedszkolnej z rodziną, która pielęgnuje tradycje, aktywnie i twórczo spędza czas, eliminując nudę, nałogi i niepożądane nawyki. Do konkursu zgłoszono 17 pięknych prac, które wykonały dzieci wspólnie z rodzeństwem i rodzicami - absolwentami naszego przedszkola. Prace oceniła komisja w osobach: Marta Gołąb /Biblioteka Jadowniki/, Iwona Leś /Biuro Promocji U. M./ oraz nauczycielki przedszkola. Wspaniałymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Pana Grzegorza Wawrykę Burmistrza Brzeska, nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi za wspieranie naszych inicjatyw i działań, dzięki którym możemy się nazywać przedszkolem przyjaznym dziecku.
27 kwiecień 2017
Pod takim hasłem 27 kwietnia 2017r. obchodziliśmy jubileusz powstania naszego przedszkola. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Św. Prokopa Opata. Podczas głównych uroczystości, które odbyły się w Domu Ludowym w Jadownikach dyrektor przedszkola poinformowała przybyłych gości, iż zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi jej kilka dni temu przez znanego badacza historii Jadownik Pana Stanisława Świerczka, przedszkole istnieje tak naprawdę już 82 lata. Zebrani przedstawiciele władz Brzeska, przedszkolaki z rodzicami oraz absolwenci radośnie przyjęli wiadomość, że Publiczne Przedszkole w Jadownikach może szczycić się jeszcze bogatszą historią. Jadowniczanie, którzy uczęszczali w latach 30-stych do tej placówki i dzisiaj razem z obecnymi przedszkolakami świętowali 70-lecie przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznych wystąpień, smacznego tortu, ciekawostek historycznych związanych z przedszkolem, jak również pięknej części artystycznej w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci poprzez prezentowane piosenki i wiersze opowiedziały zebranym gościom o swoim przedszkolu. Na zakończenie występu „Motylki” i „Pszczółki” zaprezentowały się w układach tanecznych, które zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Wiele radości przyniosły dzieciom urodzinowe prezenty dla przedszkola, przekazane na ręce Pani dyrektor przez przybyłych gości, za które wszystkie przedszkolaki bardzo dziękują. Nad obsługą uroczystości czuwali rodzice i pracownicy przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację tego niecodziennego zdarzenia i zadbali o to, by ten dzień dla wszystkich był wyjątkowy. Nie zabrakło również utalentowanych absolwentów, którzy swoimi występami muzycznymi i wokalnymi uświetnili przyjęcie. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z najstarszymi absolwentami przedszkola i nauczycielami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie

2010-2011 Publiczne Przedszkole nr 1 w Jadownikach - www.przedszkole.jadowniki.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Tagi: brzesko