Dziś jest: środa, 13 grudzień 2017 r.
29 marzec 2017
28.03.2017 przedszkolaki odwiedziły i obejrzały Izbę Regionalną przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Jadownickiej, która została utworzona w roku 2001r. Dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Tyki, który był naszym przewodnikiem po historii Jadownik, przedszkolaki mogły zapoznać się ze zgromadzonymi eksponatami w Izbie Regionalnej. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły sprzęty gospodarskie i narzędzia rzemieślnicze używane w dawnych czasach. Dzieci poznały stare przyrządy miernicze: wagi, miarki. Chętnie obejrzały także fotografie przedstawiające dawną zabudowę Jadownik oraz stałą ekspozycję rzeźby ludowej autorstwa Pana Władysława Okasa i rzeźb nieprofesjonalnych wykonanych przez Pana Józefa Węgrzyna. Te ciekawe zajęcia z edukacji regionalnej to dobra znajomość swojej miejscowości i przynależności społecznej.
24 marzec 2017
23 marca przedszkolaki z naszego przedszkola uroczyście powitały nadejście wiosny. Przy tej okazji zorganizowano spotkanie poetyckie z rodzicami pod hasłem „Na ratunek Ziemi”. Chętne dzieci ze swoimi rodzicami przygotowały i zaprezentowały wiersze mówiące o konieczności dbania o naszą planetę. Wspólny występ z mamą sprawił dzieciom wiele radości. Za swój trud i starania, dzieci zostały nagrodzone medalami „Obrońca przyrody”, dyplomami i drobnymi upominkami. Następnie wszystkie przedszkolaki zaprezentowały wiosenne piosenki i udały się do przedszkolnego ogrodu aby zgodnie z hasłem „Z ekologią żyjmy w zgodzie, pal marzannę nie top w wodzie” pożegnać zimę. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważną sprawą jest ochrona przyrody, ukazanie postaw proekologicznych oraz integracja rodziców z przedszkolem i środowiskiem lokalnym.
24 marzec 2017
Nadejście wiosny jest doskonałą okazją do uświadomienia dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach pojawiły się zielone kąciki przyrody. Dzieci wraz z nauczycielami i przy pomocy rodziców zajęły się hodowlą roślin i wiosennych kwiatów. W donicach posadziły groch, cebulę, fasolę, rzeżuchę i ziemniaki. Przedszkolaki zasiały też zioła, które potem będą mogły być wykorzystane do przyrządzenia smacznych posiłków. W wazonach pojawiły się bazie, gałązki wierzby i forsycji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem troszczyły się o posadzone rośliny i cebulki kwiatów, codziennie obserwując i rozwój. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również portretów Pani Wiosny.