Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
22 maj 2017
W dniach 9-11 maja br. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbywały się 6. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, podczas których zaprezentowano dwadzieścia cztery przedstawienia teatralne w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w subregionie tarnowskim. Nasze Przedszkolaki 9.05.2017r. miały okazję oglądać dwa przedstawienia, spektakl grupy teatralnej Krach pt:"Księżniczka na ziarnku grochu" oraz grupy teatralnej I To i Owo "Dziewczynka z zapałkami". Oba przedstawienia bardzo podobały się dzieciom, które z wielkim zaciekawieniem oglądały artystyczne zmagania "małych aktorów". Miła atmosfera, różnorodność środków wyrazu prezentowanych spektakli, pozwoliła nam miło spędzić czas i rozbudzać wrażliwość na odbiór sztuki.
18 maj 2017
W dniu 15.05.2017 dzieci z grupy II „Pszczółki” dzięki uprzejmości Biblioteki w Jadownikach uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Ewą Stadtmuller. Autorka opowiadała o swojej twórczości literackiej skierowanej do młodszych dzieci. Spotkanie uatrakcyjnione zagadkami o zwierzętach, postaciami bajkowymi wyzwoliły zainteresowanie i aktywność dzieci. Wielką atrakcją stała się inscenizacja bajki o „Smoku Wawelskim” przedstawiona przez autorkę i naszych przedszkolaków. W quizie wiedzy z literatury dziecięcej nasze dzieci zaprezentowały ogromną wiedzę i umiejętności. Dziękujemy Pani Marcie Gołąb za zaproszenie.
08 maj 2017
Kontynuacją obchodów jubileuszu przedszkola był organizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Jadownikach konkurs plastyczno-wokalny pod takim właśnie hasłem. Głównym celem konkursu skierowanego do dzieci i ich rodzin było integrowanie społeczności przedszkolnej z rodziną, która pielęgnuje tradycje, aktywnie i twórczo spędza czas, eliminując nudę, nałogi i niepożądane nawyki. Do konkursu zgłoszono 17 pięknych prac, które wykonały dzieci wspólnie z rodzeństwem i rodzicami - absolwentami naszego przedszkola. Prace oceniła komisja w osobach: Marta Gołąb /Biblioteka Jadowniki/, Iwona Leś /Biuro Promocji U. M./ oraz nauczycielki przedszkola. Wspaniałymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Pana Grzegorza Wawrykę Burmistrza Brzeska, nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi za wspieranie naszych inicjatyw i działań, dzięki którym możemy się nazywać przedszkolem przyjaznym dziecku.