Dziś jest: sobota, 22 wrzesień 2018 r.
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Jadownikach
18 kwiecień 2016

15 kwietnia przedszkolaki z grupy III "Biedroneczki" udały się na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Jadownikach. Celem tej wyprawy było zapoznanie się z pracą lekarza, stomatologa,pielęgniarki i farmaceuty.  Zwiedzanie maluchy rozpoczęły od gabinetu zabiegowego. Pani Pielęgniarka mówiła o potrzebie szczepień profilaktycznych i badaniach kontrolnych. Dzieci mogły się zważyć, zmierzyć wzrost oraz ciśnienie i wcale nie płakały na widok igły. Pani stomatolog przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, a także wytłumaczyła potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Na zakończenie wizyty odwiedziliśmy Aptekę gdzie Pan farmaceuta opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy m.in.: dlaczego ludzie przychodzą do apteki, co to jest recepta oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. W nagrodę za to, że mali pacjenci byli tacy odważni zostali nagrodzeni  naklejkami dzielnego pacjenta oraz witaminowymi lizakami.