Dziś jest: środa, 13 grudzień 2017 r.
07 czerwiec 2017
Agnieszka Cichońska i Zuzanna Nizioł wzięły udział w 4 Przeglądzie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Zuzia została nagrodzona wyróżnieniem za wykonanie piosenki pod tytułem "Maluję wielki dom". Gratulujemy Zuzi i życzymy jeszcze wielu sukcesów.
06 czerwiec 2017
31 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Skrzat z przedstawieniem pt. "O Prosiaczku Brudasku". Bohaterami bajki byli tytułowy prosiaczek brudasek, który nie dbał o czystość oraz higienę, jego przyjaciele oraz zły wilk. Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego trybu życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiedzę o właściwym sposobie odżywiania. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka, czego wyraz dały nagradzając aktorów gromkimi brawami
23 maj 2017
Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka i często stanowi tło podejmowanych przez niego czynności. Jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast zdolność gry na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Stąd też, aby rozwijać w dzieciach taką aktywność muzyczną, zorganizowano spotkanie z kapelmistrzem Brzeskiej Orkiestry Dętej Panem Wiesławem Porwisz. Pan Wiesław na żywo zaprezentował brzmienie instrumentów dętych takich jak: klarnet, saksofon, puzon, trąbka, bas i bęben. Podczas spotkania dzieci miały możliwość usłyszeć, poznać budowę oraz dźwięki tych instrumentów. Oprócz tego muzyk zaprezentował kilka utworów muzycznych grając na wybranych instrumentach. Przedszkolaki spróbowały gry na prawdziwych instrumentach muzycznych. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Kontakt z żywą muzyką robi niezwykłe wrażenie na dzieciach, jest wielkim przeżyciem i często jedyną możliwością obcowania z nią. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marcie za pomoc w organizacji tego spotkania oraz Panu Kapelmistrzowi i jego podopiecznemu za wspaniałe spotkanie z żywą muzyką, które wzbudziło tak duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.