09 listopad 2016
W dniu 09.11.2016r odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z gr I i II z uśmiechem recytowały wiersze, śpiewały piosenki otrzymując od Rodziców gromkie brawa. Przedszkolaki i Rodzice złożyli uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor za pomocą „Czarodziejskiego Ołówka” dokonała uroczystego „Aktu Pasowania”. Zwieńczeniem pasowania było otrzymanie przez dzieci „Medalu przedszkolaka”.
08 listopad 2016
W ramach realizacji tygodnia „W zdrowym ciele, zdrowy duch” przedszkolaki z grupy I „Motylki” wybrały się na wycieczkę, aby obejrzeć Ośrodek Zdrowia, Aptekę, Sklep. Na zakończenie tygodnia przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie i przygotowały same na śniadanie zdrowe kanapki. Po starannym u myciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas posiłków.
27 październik 2016
Przedszkolaki z gr I i II w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej wybrały się na wycieczkę do Brzeska. Odwiedziły tam zrewitalizowany rynek, udały się pod pomnik Floriana oraz fontannę ze słynnymi koziołkami. Istotnym punktem wyprawy były odwiedziny w brzeskiej siedzibie poczty, po której oprowadzał nas sam Pan kierownik. Dzieci nadały list do swojego kolegi Alberta i mogły prześledzić całą jego drogę "od okienka do sortowni". Przedszkolaki spotkały na poczcie znajomych listonoszy Pana Jakuba, który często odwiedza nasze przedszkole i tatusia Oliwi oraz z dużym zaciekawieniem obserwowały ich przygotowania do wyjścia w teren. Wszyscy pracownicy poczty mile przyjęli małych obserwatorów i z chęcią prezentowali im swoją pracę. Na koniec wycieczki dzieci udały się na Plac Kazimierza oraz do Parku Jordana.