27 grudzień 2016
"Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy" to hasło przyświecało nam podczas realizacji tygodnia " Czyste ząbki przedszkolaków" dzieci poznały zasady właściwego dbania o higienę jamy ustnej , prawidłowe metody szczotkowania, wspólnie stworzyły " kodeks pięknych zębów", który stosują w domu i przedszkolu. Na podsumowanie starszaki przygotowały inscenizację " Piękne ząbki" , którą zaprezentowały swoim młodszym kolegom.
26 grudzień 2016
W ramach realizacji Innowacji pedagogicznej w miesiącu grudniu, "Pszczółki" wykonały piękne albumy prezentujące swoje przeżycia z każdego dnia tygodnia. Starszaki z wielkim zaangażowaniem podeszły do wykonania tego zadania i były bardzo kreatywne. Przedszkolaki starannie rysowały miłe sytuacje dnia codziennego, które wzbudziły w nich najwiecej emocji. Chętnie projektowały i ozdabiały okładkę kalendarza. Dni weekendowe pomogli wykonać rodzice, którzy zadbali rownież o to, by wspólnie spędzony czas był atrakcyjny i miły.
13 grudzień 2016
W dniu 13.12.2016 r ( wtorek) w grupie I Motylki odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt:" Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy ". Celem zajęć było zapoznanie dzieci z prawidłową higieną jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, kto leczy nasze zęby, a także co należy jeść, aby zęby były zdrowe. Motylki wraz z Rodzicami wykonały kolorowe kubki do mycia zębów. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z naklejkami o zębach i klepsydrę do odmierzania czasu mycia zębów.