24 styczeń 2017
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 1 w Jadownikach na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku. Dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadziu ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkanie takie odbyło się w Domu Ludowym w Jadownikach. Gościliśmy Dziadków, Pradziadków, Babcie, Prababcie, licznie przybyłych rodziców oraz Pana Jarosława Sorysa- sołtysa Jadownik. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek przedstawiły wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz Jasełka i tańce. Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami. W ten sposób dzieci wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
28 grudzień 2016
Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach odwiedzili nasze przedszkole w środę 28.12.2016r. Kolędnicy Misyjni zbierali pieniążki na dzieci z Tajlandii, Kazachstanu, Kamerunu, Czadu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Rep. Konga i Rwandy. Nasi goście śpiewali kolędy, recytowali wiersze a od przedszkolaków otrzymali uśmiech, zachwyt, a także pieniążki.
27 grudzień 2016
Święta to wyjątkowy czas, także i w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci z gr II " Pszczółki" przygotowały dla swoich kolegów i pracowników piękne jasełka pt: " Opowieść obłoczka o Bożym Narodzeniu". Następnie wszyscy razem podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy świąteczne życzenia : zdrowia, szczęścia i pomyślności w Nowym Roku 2017. Przedszkolaki ze smakiem skosztowały przygotowanych potraw Wigilijnych. W miłej i ciepłej atmosferze spędziliśmy ten świąteczny czas.