Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
13 grudzień 2016
W dniu 13.12.2016 r ( wtorek) w grupie I Motylki odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt:" Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy ". Celem zajęć było zapoznanie dzieci z prawidłową higieną jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, kto leczy nasze zęby, a także co należy jeść, aby zęby były zdrowe. Motylki wraz z Rodzicami wykonały kolorowe kubki do mycia zębów. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z naklejkami o zębach i klepsydrę do odmierzania czasu mycia zębów.
12 grudzień 2016
W dniu 09.12.2016 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, Pan Erwin górnik z Kopalni Soli w Bochni. W czasie spotkania opowiedział dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Nasz gość pokazał przedszkolakom swoje nagrody, zaprezentował dawną lampę górniczą używaną w kopalni, a także przyniósł niezwykły prezent dla każdego przedszkolaka - bryłę soli. Dzieci z radością przymierzały piękną, odświętną czapkę górniczą i podziwiały elegancki mundur. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
08 grudzień 2016
Twórczość plastyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym, dlatego w dniu 06.12.2016r w grupie I "Motylki" odbyły się warsztaty plastyczne pt: " Jestem kreatywny" z udziałem Pani Kasi mamy naszego kolegi Michałka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem oglądały jakie cuda można wykonać z masy solnej. Bardzo chętnie wałkowały ciasto, wykrawały poszczególne elementy motylka, a także bałwanka. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości. W ramach realizacji planu rocznego przedszkolaki z grupy I Motylki wraz z nauczycielką zorganizowały "Kącik Małego artysty", który swoją atrakcyjnością zachęci dzieci do swobodnego i częstego korzystania z niego. Dzieci poznały różne przybory plastyczne, a także techniki prac płaskich i przestrzennych