Dziś jest: środa, 18 październik 2017 r.
Znajdujesz się teraz: przedszkole-jadowniki.info / Innowacja
Innowacja
Zamierzenia Dydaktyczno - Wychowawcze

Tematy kompleksowe dla Gr I „Motylki” na miesiąc październik

Tematy tygodniowe:
I. NA ULICY
II. JESIEŃĄ W PARKU
III. JESIENIĄ W LESIE
IV. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:
- Zwrócenie uwagi dzieci na  zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią – w parku, w lesie, w gospodarstwie domowym;
- Poznawanie podstawowych zasad ruchu drogowego. Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc: policja, służba zdrowia;
- Rozwijanie zainteresowania pracą weterynarza, leśniczego;
- Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.
- Kształtowanie umiejętności rozróżniania i nazywania podstawowych figur geometrycznych.

Tematy kompleksowe  dla gr. II na październik:
1. Jesień w lesie.
2. Jesień w ogrodzie.
3. W  zdrowym ciele zdrowy duch.
4. Jak  przekazujemy informacje.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na m-c październik gr. II

- Oglądanie drzew  znajdujących się w bliskim otoczeniu. Rozpoznawanie drzew po ich liściach i owocach. Wzbogacenie kącika przyrody o dary jesieni. Zwracanie uwagi na zachowanie i wygląd zwierząt przygotowujących się do zimy.
- Odbieranie otaczającego świata poprzez różne zmysły. Poznawanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią  – w ogrodzie, w gospodarstwie domowym. Przygotowywanie przetworów z owoców i warzyw .
- Wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.
- Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w zakresie dostępnym dzieciom. Kształtowanie umiejętności rozróżniania i podawania nazw  figur geometrycznych.
- Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich i  umiejętności analizy i syntezy słuchowej wyrazów.
- Nauka piosenek i pląsów. Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.